Termék beállításoknál
Aktív/inaktív termék
Ha termék aktív (zöld), akkor rendelhető applikáción keresztül. Ha nem aktív (piros) akkor nem rendelhető, de a kassza felületről elérhető és használható.
Az cél, hogy ha már csak néhány darab van, akkor tedd inkatívra és így nem lehet megrendelni applikáción keresztül, így nem kerülsz kellemetlen helyzetbe, hogy olyat rendeltek, ami nincs.
De mivel kasszán keresztül még beütheted a terméket, így még el tudod adni.
Opciók:
Fontos! Mielőtt elkezded használni az opciós beállításokat, olvasd el a kollekció fejezetet is, mert ÓRIÁSI különbségek vannak Áfa szempontból!
Ha egy termékhez lehet kérni valamit (opció), azt itt meg lehet adni. Néhány példa:
-> Valaki pizzát kér. Opcióban automatikusan felajánlhatod neki azt, hogy válasszon ketchupot, mustárt, vagy majót.
-> Palacsintánál felajánlhatod neki, hogy válasszon, milyen töltelékkel kéri.
-> főzeléket választ. Az opció felajánlja neki, hogy kérhet rá fasírtot, tarját, vagy tojást, stb.
-> Főétel választásánál az opcióban mutathatod a választható köreteket
Az opciók lehetnek kötelezően választandók, vagy választhatók.
Opció lehet feláras, vagy ingyenes. Nézd meg, hogy milyen lehetőségek vannak!
Fontos, hogy amikor összeállítod az opciót, akkor csak olyan termékekből teheted össze, amik léteznek. Vagyis először termékként létre kell hozni.
TIPP: Az olyan termékeket, amik önmagukban nem rendelhetők, pl. Gomba, vagy articsóka, stb. Érdemes a létrehozás után olyan kategóriába rendezni, amit külön erre a célra hozol létre (és nevezel el, mint pl. alapanyagok, vagy opció kellékek, stb. ) és a kategóriát inaktívvá tenni.
Mivel inaktívvá tetted, nem látszik, az applikációs rendelések során ez a kategória, de amikor a termékhez állítasz be opciót, akkor könnyen ki tudod választani a kategóriát (és így a hozzá rendelhető termékeket), amiből dolgozni akarsz.
Kollekciók összeállítása. Pl. Hamburger menü (szendvics + ücsi)
FONTOS, hogy a kollekció és az opciós beállítás hasonló, de ÓRIÁSI különbség van Áfa elszámolás szempontjából! Az opcióban a termékek Áfa-ja ugyanarra a gyűjtőre gyűlik. Pl. a palacsinta és a belevaló eperlekvár gyűjtője ugyanaz, így az lehet opció, de a hamburger menüben a szendvicsnek és a hozzá járó üdítőnek más-más az Áfa-ja, így az Áfa-ban különböző termékkapcsolásokat nem opcióként, hanem kollekcióként kell felvenni!
Kollekcióban a különböző termékek összetevői, fogyási egységük, az áraik és a hozzá tartozó Áfa gyűjtés is külön-külön kötelezően beállítandó!
Ez lehet, hogy nyűgösnek tűnik, de itt sok felesleges Áfa fizetési kötelezettségtől szabadulhatsz meg. Hogy lehetett felesleges Áfa fizetés? Egyszerűen. Ha a hamburger menüt felütötted C27-be, csak azért mert nem volt időd szétszedni A5-re és C27-re, akkor felesleges Áfa-t fizettél.